Žiedo dydžio mažinimas

Žiedo dydžio mažinimas

Žiedo dydžio mažinimas. Ką turėtumėte žinoti?

Kada ir kodėl atliekamas žiedo dydžio mažinimas? Priežasčių gali būti daug, pavyzdžiui:

  • Neteisingai pasirinktas žiedo dydis perkant ar gaminant. Ypač dažnai pasitaiko, perkant sužadėtuvių žiedą. Norėdami išlaikyti paslaptį, vyrai ne visai tiksliai parenka žiedo dydį. Daugumos žmonių pirštai keičia savo apimtį, priklausomai nuo oro temperatūros, drėgmės, organizme vykstančių pasikeitimų. Vieni gali keisti apimtį vos ketvirčiu dydžio, o kiti net visu pilnu dydžiu. Moterys rečiau suklysta pasirinkdamos dydį, nes didžioji dalis puošiasi žiedais kasdieniame gyvenime ir pažįsta savo pirštus. Vyrai- kiek kitokia istorija. Neretai atėję rinktis vestuvinių žiedų prisipažįsta, jog iki šiol niekada nenešiojo žiedo. Suprantama, kad tokiu atveju, vyras greičiausiai neatkreipė dėmesio į savo pirštus ir kaip jie keičiasi.
  • Pasikeitusi piršto apimtis. Dažnai sulaukiame klientų, kurių pirštai laikui bėgant suplonėjo dėl svorio pokyčių ar kitų priežasčių.
  • Norint nešioti žiedą ant kito, plonesnio piršto. Kartais žmogus gali sumanyti žiedą pradėti nešioti ant kito piršto, nei iki šiol. Netgi tie patys bevardžiai pirštai ant abiejų rankų gali būti visiškai skirtingų dydžių.

  Metodai. Kaip atliekamas žiedo mažinimas?

Pagrindiniai žiedų mažinimo metodai yra du:

  • Žiedo suspaudimas. Šis būdas pats paprasčiausias, greitai ir lengvai atliekamas, tačiau yra vienas kitas niuansas. Dažniausiai, žiedą galima spustelti ne daugiau kaip puse dydžio. Taip pat, įtaką daro žiedo storis, jo dizainas. Žiedai, kurie turi itin daug ornamentų ar inkrustuotų akmenų, reikalauja kitų, sudėtingesnių mažinimo metodų, net jei mažinti reikia labai minimaliai iki pusės dydžio.
  • Žiedo dydžio mažinimas, iškerpant gabalėlį metalo. Šis būdas naudojamas, norint pamažinti žiedą kiek daugiau, nei puse dydžio. Žiedas yra įpjaunamas, išimamas norimas kiekis metalo, tuomet iš naujo sujungiamas ir nupoliruojamas.

Kaip ir minėjome, įmantriais dizainais ar brangakmeniais puošti žiedai mažinami sudėtingiau. Rekomenduojame pasikonsultuoti su juvelyru, nes kiekvienas atvejis yra unikalus. Pavyzdžiui, taip mėgstami žiedai- eilutės, kuriuose brangakmeniai yra išdėstyti per visą žiedo perimetrą yra vienas iš sudėtingiausių mažinimo darbų. Akmenys turi būti išimami, po to iš naujo inkrustuojami. Norint išlaikyti žiedo simetriją ir proporcijas, reikia išimti atitinkamą kiekį brangakmenių arba esamus perkelti ir išdėstyti kitaip. Žinoma, toks žiedo dydžio mažinimas atsieis kiek brangiau ir užtruks ilgiau, nei paprasčiausias suspaudimas ar iškirpimas.

Žiedų mažinimas- labai dažnai pasitaikantis remonto darbas, tad juvelyras mielai pasidalins su jumis savo patirtimi ir suakuptomis žiniomis, atliekant panašius darbus. Kiek laiko gali užtrukti žiedo dydžio mažinimas? Priklauso nuo darbo sudėtingumo. Spustelėjimas visuomet bus atliktas greičiausiai. Kai kurie žiedo mažinimo darbai gali būti itin sudėtingi, kur visiškai perorganizuojama forma, brangakmeniai, kartais žiedą reikia iš naujo suprabuoti, sertifikuoti, tad šis procesas papildomai prailgina remonto trukmę.

Prisiminkime, kokių tipų būna žiedai ir kaip vyksta jų mažinimas

  • Tradicinės formos žiedai. dažniausiai svyruoja nuo 2mm iki 6mm pločio. Gali būti tiesiog aplink pirštą einanti aukso juostelė arba juostelė su vienu centriniu akmeniu ar akmenų kombinacija. Komfortiški, akies nerėžiantys, puikiai tinkami kasdieniam nešiojimui juvelyriniai dirbiniai. Balto, rausvo ar geltono aukso. Žiedo finišas gali būti įprastas- blizgus arba, norint šiek tiek įdomesnio varianto, galimos įvairios faktūros (matinė, grublėta ir kt.). Tokio tipo žiedų mažinimas pats paprasčiausas, mažiausiai laiko užimantis. Norint klasikinį žiedą sumažinti puse dydžio- užtenka greito suspaudimo.
  • Žiedai – eilutės. Tai žiedai, kuriuose akmenys inkrustuoti eile. Akmenų kiekis, tipas bei dydis gali skirtis, vieni nori jog akmenys užimtų tik dalį žiedo, kiti nori, kad amenys eitų aplink visą pirštą. Šie žiedai šiuo metu itin populiarūs tarp moterų. Ypatingai, puošti žėrinčiais briliantais. Tokio tipo žiedas puikiai atrodo mūvimas šalia sužadėtuvių žiedo, ant to paties piršto. Akmenys gali būti įvairūs, tačiau dažniausiai pasirenkami brangakmeniai, tokie kaip safyrai, smaragdai, rubinai ir, žinoma, briliantai. Tokio tipo žiedo dydžio mažinimas gali užtrukti kiek ilgiau. Jei eilutė nepilna, t.y. akmenys nėra išdėstyti per visą žiedo ilgį, galbūt galima sumažinti neperdedant akmenų. Tačiau, jei akmenys eina per visą ilgį, juos reikia išimti, pakeisti paties žiedo konstrukciją. Kiekvienas žiedas reikalauja individualaus juvelyro įvertinimo.
  • Artistiški (meniški). Tai žiedai, kurie netelpa į klasikos rėmus. Įvairių formų, faktūrų bei aukso spalvų, dažnai marginti įvairiais raštais, puošti akmenimis. Tokio tipo žiedo dydžio mažinimas gali būti tiek paprastas, tiek sudėtingas. Priklauso nuo dizaino ir akmenų išdėstymo.

 

Jeigu jus domina žiedo dydžio mažinimas, kviečiame profesionaliai konsultacijai su RG Juvelyrika, suteiksime jums visą informaciją apie remonto darbų trukmę ir kainas. Padėsime išmatuoti jūsų piršto apimtį, parekomenduosime pagal tai jums labiausiai tinkantį žiedo dydį. Mus rasti galite adresu Šeškinės g. 32, Vilniuje arba susisiekti el. paštu info@rgjuvelyrika.lt bei telefonu +37064705546 skiltyje Kontaktai.