Kaip sužinoti žiedo dydį? Keletas patarimų

Keletas patarimų, kaip sužinoti žiedo dydį

Keletas patarimų, kaip sužinoti žiedo dydį

 

Kaip sužinoti žiedo dydį? Šis svarbus klausimas iškyla tiek renkantis žiedą sau, tiek perkant kitam žmogui. Perkant sau, lengviausias būdas yra tiesiog užsukti į bet kurią juvelyrinių dirbinių parduotuvę ir pasimatuoti įvairių pločių žiedus. Dažniausiai, siauresnis žiedas būna šiek tiek mažesnio dydžio, o platesniam žiedui nešioti, gali prireikti kiek didesnio dydžio. Juvelyrikos salone išmatuoti piršto apimtį galima specialiais matuokliais, taip pat galite atnešti vieną iš savo nešiojamų žiedų, kuris idealiai tinka nešioti ir sužinoti jo tikslų dydį. Tačiau, jei visgi norite sužinoti savo žiedo dydį neišeinant iš namų, žemiau pateiksime keletą variantų, kaip galite tai padaryti.

Sudėtingiausia išrinkti žiedą kitam žmogui, nežinant tikslaus dydžio. Sužadėtuvių žiedai, gimimo dienos ar Šv. Valentino dienos progos dovanos neretai atnešamos pakoreguoti. Didžioji dalis žiedų yra nesudėtingai koreguojami, tad net perkant apytikslį dydį, galima jį vėliau padidinti ar pamažinti. Žinoma, tokia paslauga kainuoja papildomai pinigų bei Jūsų laiko, tad būtų nuostabu žiedą iš karto įsigyti būtent tokio dydžio, kurio nereikės taisyti.

Dažniausiai su šiuo klausimu, „kaip sužinoti žiedo dydį?“, susiduria vyrai, kuomet renkasi sužadėtuvių žiedą savo mylimai moteriai bei jaunavedžiai, besirenkantys vestuvinius žiedus. Sužadėtuvių žiedai dažniausiai būna gan siauri, maždaug 2-4 milimetrų pločio, tad nereikia rinktis didesnio, nei įprasta dydžio, kas šiek tiek supaprastina procesą. Vestuviniai žiedai neretai užsakomi net iki 1cm pločio. Žiedai nuo 5mm pločio turėtų būti įsigyjami maždaug puse dydžio didesni, nei įprasto pločio žiedai.

Keletas variantų, kaip išsiaiškinti savo ar kito žmogaus piršto dydį:

  • Pasiimkite vieną iš nešiojamų žiedų ir išmatuokite bet kuriame juvelyrinių gaminių salone arba pas juvelyrą. Turėkite omenyje, kad sužadėtuvių žiedai yra mūvimi ant bevardžio piršto, tad jeigu visgi jus domina sužadėtuvių žiedai mylimajai – matuoti reikėtų žiedą, kurį moteris nešioja būtent ant šio piršto.
  • Pasitarkite su žmogaus, kuriam perkate žiedą, draugais ar šeimos nariais. Kartais, artimi žmonės gali žinoti piršto dydį arba padėti jį išsiaiškinti.
  • Apsibrėžkite turimą, tinkamą žiedą ant popieriaus lapo, taip turėsite žiedo diametro dydžio apskritimą. Jį galite išmatuoti liniuote ar kitu milimetriniu matuokliu.
  • Palyginkite savo pirštus su asmens, kuriam perkate žiedą, pirštais. Galite patys pasimatuoti tinkamo dydžio žiedą, ir atsiminti, ant kurio piršto jums žiedas patogiai užsimauna arba iki kurios piršto dalies.

Primename, jog žiedo dydį galite koreguoti ateityje, tad jei netyčia šiek tiek suklysite – tikrai neliūdėkite. Neretai žmonės keičia žiedų dydį, ne tik dėl to, kad įsigijo netinkamą. Įvairūs gyvenimo būdo pokyčiai gali pakeisti pirštų apimtį.

Įprasti, klasikiniai žiedai gali būti didinami ir mažinami labai greitai ir nesudėtingai. Jei visgi žiedas truputį įmantresnis, su įvairiais ornamentais, arba daug inkrustuotų akmenų, žiedo dydžio keitimas gali būti kiek komplikuotas ir kainuoti daugiau, tačiau viskas yra įmanoma profesionalaus juvelyro rankose. Jei jūsų, ar žmogaus, kuriam perkate žiedą pirštai linkę keisti savo apimtį, rekomenduojame rinktis paprastesnius dizainus arba jei visgi norite ornamentų bei inkrustuotų akmenų – prasitarkite apie tai juvelyrui. Visada galima rasti originalų sprendimą ir sukurti žiedą taip, kad ateityje, norint pakeisti dydį, tai nebūtų perdėtai sudėtinga.

Sužadėtuvių žiedai vieni dažniausiai koreguojamų žiedų. Vyrai dažnai klausia, kaip sužinoti žiedo dydį, tačiau net ir gavę begalę patarimų, ne visuomet pataiko visiškai idealiai, šimtu procentų. Visuomet po sužadėtuvių galite atsivesti savo mylimąją į mūsų juvelyrikos saloną, kur mielai išmatuosime jos idealų žiedo dydį ir turimą žiedelį pamažinsime arba padidinsime.

Kiekvieno iš mūsų pirštai pastoviai keičiasi. Tam daro įtaką mūsų amžius, svoris, genetika, moterys itin dažnai susiduria su žiedo dydžio pakitimais kuomet laukiasi. Oro sąlygos taip pat gali padaryti įtaką Jūsų piršto apimčiai. Šaltesnis, sausesnis oras apimtį sumažina, o karštas, drėgnas oras ją padidina. Vieni žmonės šiuos pokyčius jaučia labai stipriai, jų pirštai gali per metus keistis netgi visu pilnu dydžiu, o kitų – vos ketvirtadaliu dydžio ar puse.

Kviečiame profesionaliai konsultacijai su RG Juvelyrika, suteiksime jums visą informaciją apie sužadėtuvių, vestuvių ir kitus žiedus. Jums nereikės galvoti, kaip sužinoti žiedo dydį, nes mes profesionaliai atliksime Jūsų pirštų matavimus, taip pat supažindinsime su šiuo metu vyraujančiomis tendencijomis. Jei turite ypatingų norų, kviečiame atsiųsti mums savo dizaino idėjas elektroniniu paštu arba susitarti dėl susitikimo gyvai. Mus rasti galite adresu Šeškinės g. 32, Vilniuje arba susisiekti el. paštu info@rgjuvelyrika.lt bei telefonu +37064705546 skiltyje Kontaktai.