Brangakmeniai safyrai ir ką verta apie juos žinoti?

Brangakmeniai safyrai

Safyrai – daugumos geidžiami brangakmeniai, ką verta apie juos žinoti?

 

Visų pirma, susipažinkite, kas yra brangakmenis safyras ir kodėl jis nuo pat senų laikų iki šiol ypatingai vertinamas. Safyras- tai mineralas, kuris dažniausiai būna mėlynos spalvos, bet gali būti ir kitų spalvų, pavyzdžiui, geltonas, rožinis, žalias… Tamsios, ypač ryškios mėlynos spalvos brangakmenis buvo labiausiai pamėgtas karališkų šeimų, simbolizuodavo galią, sėkmę ir, sakoma, pritraukdavo turtus. Safyras yra priskiriamas korundo mineralų grupei, kuriai taip pat priklauso ir rubinas. Safyras yra vienas iš kiečiausių natūralių mineralų Žemėje, o jo kietumas siekia net 9 balus iš 10 Moso skalėje. Dėl natūralių safyrų retumo bei kainos, rinkoje egzistuoja ir sintetiniai (laboratoriniai) brangakmeniai, kurių spalva gali būti išgaunama naudojant kaitrą. Į daugiau iškilusių klausimų, jums visuomet atsakys juvelyras, tad nebijokite jų užduoti.

Safyrų ypatingos savybės

Safyras- vienas iš, Rugsėjo mėnesį gimųsiųjų, akmuo. Astrologijoje, tikima, jog šis brangakmenis glaudžiai susijęs su Saturno planeta. Sakoma, jog nešiotojui jis neša sėkmę, teikia pozityvią energiją, aprūpina vidine ramybe ir apsaugo nuo nemalonių nutikimų. Įvairiose kultūrose, pagrindinė safyro savybė- apsauga ir saugumo pojūtis.

Štai keletas, dažniausiai minimų, ypatingų safyro savybių:

 • Spalvų įvairovė. Šie mineralai gali būti įvairių spalvų, tačiau mėlyna spalva yra viena iš populiariausių. Labiausiai pasaulyje vertinami yra geltoni, rožiniai, mėlyni ir pilki safyrai.
 • Safyras yra laikomas gyvybingumo ir energijos simboliu. Jis gali stiprybės, padėti lengviau įveikti iššūkius ir išlikti energingam.
 • Ramybė ir harmonija. Sakoma, jog šis akmuo gali padėti sumažinti stresą ir nerimą. Jis siejamas su vidine ramybe, psichikos harmonija ir emocine pusiausvyra.
 • Intelektualiniai gebėjimai. Kai kurie tiki, kad safyras gali pagerinti žmogaus intelektualinius gebėjimus. Jis gali padėti lengvesniam sprendimų priėmimui, koncentracijai ir vidiniam tobulėjimui.
 • Apsaugos simbolis. Safyras, daugumoje kultūrų, laikomas apsaugos simboliu nuo neigiamos energijos ir nužiūrėjimo. Jis gali padėti apsaugoti nuo tykančio pavojaus ir neigiamos įtakos.
 • Meditacija ir dvasinio tobulėjimo skatinimas. Kai kurie naudoja šį mineralą meditacijai ir dvasiniam tobulėjimui skatinti. Jis gali padėti giliau susijungti su savo vidiniu „aš“.
 • Fizinė nauda. Be dvasinių ir emocinių privalumų, safyras tradiciškai buvo naudojamas gydant ir fizines sveikatos problemas, tokias kaip akių ligos ir virškinimo sutrikimai.

Svarbu paminėti, kad daugelis šių savybių yra paremtos žmonių tikėjimu ir mitais, o ne moksliniais faktais ir įrodymais.

Brangakmeniai safyrai

Brangakmeniai safyrai

Safyrų panaudojimas juvelyrikoje

Šiais laikais, brangakmeniai naudojami tiek kasdieniams, tiek išskirtiniams, proginiams papuošalams gaminti. Žvelgiant į praeitį, ne vienos karališkos šeimos svarbiausias juvelyrinis dirbinys buvo puoštas būtent safyrais. Iki šiol, pasitaiko norinčių įsigyti šiais brangakmeniais inkrustuotą taurę, rašiklį ar kitą išskirtinį daiktą, tačiau papuošalas- populiaresnis ir dažniau pasitaikantis pasirinkimas, kuriame naudojamas šis brangakmenis. Kadangi, šio mineralo spalvų spektras yra itin platus, papuošalus su safyrais mėgsta tiek jaunimas, tie vyresnio amžiaus klientai. Kaip ir kiti brangakmeniai, jie gali būti įvairių formų, apvalūs, kvadratiniai, stačiakampiai ir kt. Patyręs juvelyras visuomet jums patars, kokios spalvos bei formos akmenis geriausia pasirinkti, kurie labiausiai tinkami jūsų idėjai. Safyrai puikiai dera su kitais brangakmeniais, dažniausiai kombinuojami su deimantais (briliantais).

Paminėsime keletą dirbinių tendencijų:

 • Itin madingi „Halo“ stiliaus sužadėtuvių žiedai, kurių viduryje puikuojasi sodrios spalvos safyras, o jį aplink supa galybė mažų briliančiukų. Toks juvelyrinis dirbinys atrodo itin prabangiai, dažnai išgirstame klientus sakant, jog tai tikras „princesės žiedas“.
 • Kultiniais tapę žiedai-eilutės. Eilutė gali būti aplink visą pirštą, o gal tik pusę ar ketvirtadalį… Akmenys gali būti įvairių formų, taip pat, naudojami skirtingi inkrustacijos būdai. Juvelyras gali suteikti jums visą informaciją, parodyti keletą pavyzdžių, kad lengviau išsirinktumėte jums labiausiai patinkantį variantą. Dažnai eilutėje kombinuojami safyrai ir briliantai, taip sukuriant maksimalų žvilgesį ir kontrastą. Kitaip tariant, žiedą-eilutę galima sukurti kiekvieno skoniui, atsižvelgiant į kliento norus ir viziją.
 • Auskarai-vinutės su safyrais. Komfortiški auksiniai auskarai, puikiai tinkantys prie bet kokios aprangos. Tamsiai mėlyni akmenys itin puikiai dera prie mėlynų akių.
 • Minimalistiniai pakabukai ar kolje su safyru. Itin pamėgti klientų, kurie mėgsta spalvas, nori nešioti brangakmenius, tačiau nenori apsistoti ties bespalviais briliantais. Dažnai dovanojama vaikams ar paaugliams dėl plataus spalvų pasirinkimo.

Žinoma, galime sukurti ir pavyzdžiuose nepaminėtus, jūsų svajonių papuošalus. Kviečiame profesionaliai konsultacijai su RG Juvelyrika, suteiksime jums visą informaciją apie mūsų siūlomus brangakmenius, jų tipus bei preliminarias kainas. Visuomet atsižvelgiame į klientų norus, pasiūlome geriausią įmanomą variantą. Mus rasti galite adresu Šeškinės g. 32, Vilniuje arba susisiekti el. paštu info@rgjuvelyrika.lt bei telefonu +37064705546 skiltyje Kontaktai.