,

Juvelyrika su perlais – neblėstanti klasika

Juvelyrika su perlais – ar tai neblėstanti klasika

Juvelyrika su perlais – ar tai neblėstanti klasika?

 

Mėgstate klasikinio stiliaus papuošalus? Juvelyrika su perlais puikus pasirinkimas. Visiškas grožio, estetikos, prabangos etalonas. Perlų egzistuoja įvairiausių, tiek kalbant apie jų išgavimo būdus, tiek jų formas, spalvas. Dažniausiai juvelyrikoje naudojami kultivuoti perlai, nes natūralūs yra itin reti, vertingi bei brangūs.

Perlas yra gamtinės kilmės brangakmenis, išgaunamas natūraliai iš vandens gyventojų – moliuskų, į juos patekus svetimkūniui. Laikui bėgant, moliuskas svetimkūnį apgaubia perlamutro sluoksniu, taip suformuodamas perlą. Toks procesas leidžia suprasti, kad kiekvienas perlas yra unikalus ir gali būti skirtingos formos ar spalvos. Visiškai natūralūs perlai yra labai reti ir ypatingai brangūs, sunku rasti didelį kiekį vienodos formos perlų. Juvelyrika su perlais visgi dažniau gaminama iš kultivuotų perlų, išgautų į procesą įsikišant žmogui. Kultivuotų perlų procesas skiriasi tik tuo, kad svetimkūnis į moliuską yra įsodinamas rankiniu būdu, o ne patenka pats natūraliai. Pats perlo susiformavimas gali trukti net iki ketverių metų. Juos galima išgauti tiek sūriuose, tiek gėluose vandenyse.

Populiarios ir visiems žinomos sūriųjų vandenų trys pagrindinė perlų rūšys- „Akoya“, „Taichi“, „Pietų jūros“. Šie perlai sudaro vos dešimtadalį visų pasaulyje išgaunamų kultivuotų perlų. Likusioji dalis išgaunama iš gėlų vandenų.

Juvelyrika su perlais – ar tai neblėstanti klasika

Juvelyrika su perlais – ar tai neblėstanti klasika

Pagal ką vertinama perlo kokybė, kaip apskaičiuojama jo vertė? Atsižvelgiama į šiuos pagrindinius kriterijus vertinant ar renkantis perlus:

  • Perlo forma. Vertinami pačia aukščiausia kaina yra apskritos, taisyklingos formos perlai. Apvalūs visgi laikomi labiau klasikiniais, pasaulyje pripažintais, o kitų įdomesnių formų- avantgardiniais, unikalumą mėgstantiems.
  • Perlo spalva. Balti perlai yra vieni mėgiamiausių juvelyrikoje, tačiau ir dažniausiai išgaunamų. Brangiausiais perlais rinkoje šiuo metu laikomi Pietų jūros sūriųjų vandenų perlai, kurių spalva varijuoja nuo baltos iki sodriai auksinės spalvos. Kuo spalva tamsesnė, tuo didesnė perlo kaina.
  • Perlo paviršiaus blizgesys. Kuo blizgesnis perlamutrinis paviršius, tuo geidžiamesnis perlas.
  • Perlų sulyginamumas. Dažnai juvelyrikoje tenka naudoti daugiau nei vieną perlą, pvz. porai auskarų reikalingi mažiausiai du vienetai, apyrankei ar kaklo vėriniui gali reikėti ir keleto dešimčių perlų. Kadangi perlai gali turėti įvairių paviršiaus iškilimų, nelygumų, atspalvių skirtumų, atkreipkite dėmesį, kaip jie tarpusavyje dera. Verta paminėti, jog nelygumai ar iškilimai nėra brokas. Tikri perlai visuomet turi šiokių tokių netolygumų, suteikiančių jiems autentiškumo jausmą.
  • Perlo dydis. Perlai dažniau apibūdinami pagal jų skersmenį, o ne svorį. Dažniausiai kultivuoti perlai pasitaiko iki 10mm. Didesni, ypač natūralūs perlai yra tikra retenybė, kuriai įsigyti tektų pakloti labai didelius pinigus.

Juvelyrika su perlais dažniausiai gaminama naudojant baltus, gelsvus arba rožinius perlus, tačiau taip pat galima rasti ir kitų spalvų- violetinių, auksinių, rudų, beveik juodų perlų gaminių.  Perlas labai dažnai naudojamas kaip akcentas vestuvinėje juvelyrikoje, įskaitant žiedus, auskarus, kaklo papuošalus ir apyrankes.

Perlas yra žinomas kaip meilės, švelnumo, gerumo ir grožio simbolis. Taip pat, nuo senų laikų manoma, kad jis turi gydomųjų savybių ir teigiamą poveikį psichologinei gerovei. Nestandartinės formos ar kitų trūkumų turintys perlai, kurių negalima panaudoti juvelyrikoje, yra sumalami ir naudojami aukštos kokybės kalcio preparatams išgauti.

Kokius papuošalus dažniausiai gaminame iš perlų? Populiariausias pasirinkimas visgi vėrinys ant kaklo. Dailus, tinkamas prie bet kokios klasikinio stiliaus aprangos. Taip pat, pakabukus, apyrankes, auskarus. Dažnai juvelyrika su perlais būna puošta dar ir briliantais, kad suteiktų papuošalui daugiau žėrėjimo ir prabangos jausmo. Parenkame tinkamo dydžio perlus, priklausomai nuo gaminio tipo, Jūsų norų bei preliminarių matavimų.

Verta paminėti, kad perlas yra gana minkštas ir trapus, todėl reikia jį saugoti ir dėvėti atsargiai, kad nebūtų pažeistas. Taip pat svarbu, kad juvelyrika su perlais būtų įsigyta tik iš patikimų ir patyrusių juvelyrų, jog užtikrintumėte, kad pirksite aukštos kokybės, tikrai autentiškus perlus. Netikri perlai gali suvilioti savo žema kaina, tačiau laikui bėgant netikri perlai ims luptis, trūkinėti, praras spindesį. Papuošalai su perlais turėtų būti laikomi medžiaginiame maišelyje, valomi tik švelnia servetėle, o idealiausiai- pristatomi juvelyrams, kad atliktų profilaktinį valymą, patikrintų gaminio nusidėvėjimą, jei reikalinga, pasiūlytų atnaujinti užsegimą, siūlą, ant kurio suverta apyrankė ar vėrinys.

 

Jeigu jus domina juvelyrika su perlais, kviečiame profesionaliai konsultacijai su RG Juvelyrika, suteiksime jums visą informaciją apie perlų rūšis ir tipus, padėsime sukurti dizainą bei pateiksime preliminarias kainas. Mus rasti galite adresu Šeškinės g. 32, Vilniuje arba susisiekti el. paštu info@rgjuvelyrika.lt bei telefonu +37064705546 skiltyje Kontaktai.