,

Vestuvių žiedai. Kaip išsirinkti tinkamus?

Vestuvių žiedai. Kaip išsirinkti tinkamus

Vestuvių žiedai ir sužadėtuvių žiedai, ir jų stiliai. Kaip išsirinkti tinkamą ir sužinoti žiedo dydį?

 

Vestuvių žiedai – tai juvelyriniai dirbiniai, simbolizuojantys dviejų žmonių begalinę meilę ir amžiną sąjungą. Nors vestuvinių žiedų simbolika skiriasi visame pasaulyje, jų reikšmė išlieka ta pati. Žiedai gali būti gaminami iš pačių įvairiausių metalų, tačiau dažniausiai visgi pasirenkamas auksas. Patikimas ir ilgaamžis metalas, taip pat, galite rinktis iš įvairių spalvų- baltą, raudoną ar geltoną auksą. Kai kuriems prie širdies labiau klasikiniai, tradicinių formų žiedai, kitiems- norisi šiek tiek unikalesnio, iš minios išsiskiriančio žiedo.

Pagrindiniai vestuvinių žiedų stiliai:

  • Klasikiniai. Tradiciniai vestuvių žiedai, dažniausiai svyruoja nuo 2mm iki 6mm pločio, nors pasitaiko ir išskirtinių atvejų. Komfortiški, akies nerėžiantys, puikiai tinkami kasdieniam nešiojimui juvelyriniai dirbiniai. Siūlome pasirinkti balto, rausvo ar geltono aukso žiedus. Žiedo finišas gali būti įprastas- blizgus arba, norint šiek tiek įdomesnio varianto, galime pasiūlyti įvairias faktūras (matinis, grublėtas ir kt.). Tokio tipo žiedai pagaminami greičiausiai, tad puikiai tiks norintiems greito, neapsunkinančio ir ekonomiško sprendimo.
  • Žiedai – eilutės. Vestuvių žiedai, kuriuose akmenys inkrustuoti eile. Akmenų kiekis, tipas bei dydis gali skirtis, vieni nori jog akmenys užimtų tik dalį žiedo, kiti nori, kad amenys eitų aplink visą pirštą. Šie žiedai šiuo metu itin populiarūs tarp moterų. Ypatingai, puošti žėrinčiais briliantais. Tokio tipo žiedas puikiai atrodo mūvimas šalia sužadėtuvių žiedo, ant to paties piršto. Akmenys gali būti įvairūs, tačiau dažniausiai pasirenkami brangakmeniai, tokie kaip safyrai, smaragdai, rubinai ir, žinoma, briliantai. Gamybos kaina priklauso nuo norimo akmenų kiekio ir jų parametrų, tad kviečiame pasikonsultuoti su mumis, mielai padėsime išsirinkti jūsų lūkesčius labiausiai atitinkantį variantą.
  • Artistiški (meniški). Tai vestuvių žiedai, kurie netelpa į klasikos rėmus. Įvairių formų, faktūrų bei aukso spalvų, dažnai marginti įvairiais raštais, puošti akmenimis. Puikiai tinka tiems, kurie nori išskirtinių gaminių. Dažnai kuriame vestuvių žiedus pagal klientų norus, perkeliame dizainus iš jūsų svajonių į realybę. Kviečiame pasikonsultuoti su mumis gyvai arba nurodytais kontaktais, visuomet laukiame jūsų nuotraukų su idėjomis ir klausimais, ar galime tai išpildyti.
Vestuvių žiedai ir sužadėtuvių žiedai ir jų dydžiai

Vestuvių žiedai ir sužadėtuvių žiedai ir jų dydžiai

Kaip sužinoti žiedo dydį? Šis klausimas kyla renkantis tiek vestuvinius, tiek sužadėtuvių žiedus. Geriausia, žinoma, gyvai pasikonsultuoti su juvelyru. Atvykę galėsite pasimatuoti žiedus ar išsimatuoti savo piršto dydį su specialiais matuokliais. Toks variantas puikiai tinka, jei žiedas, kurį ketinate įsigyti nėra staigmena. Gali būti kiek sudėtingiau, renkant dovaną ar žiedą piršlyboms. Verta paminėti, jog, kuo platesnis žiedas, tuo didesnį dydį rekomenduojama rinktis. Sužadėtuvių žiedai dažniausiai būna gan siauri, 2-4mm pločio, tad sunkiau apsirikti.

Keletas variantų, kaip išsiaiškinti savo mylimosios piršto dydį taip, jog ji nesužinotų:

  • Pasiimkite vieną iš jos žiedų ir išmatuokite bet kuriame juvelyrinių gaminių salone arba pas juvelyrą. Turėkite omenyje, kad sužadėtuvių žiedai yra mūvimi ant bevardžio piršto, tad matuoti reikėtų žiedą, kurį moteris nešioja būtent ant šio piršto.
  • Pasitarkite su jos draugėmis ar šeimos nariais. Kartais, artimi žmonės gali žinoti jūsų mylimosios piršto dydį arba padėti išsiaiškinti.
  • Apsibrėžkite jos žiedą ant popieriaus lapo, taip turėsite žiedo diametro dydžio apskritimą.
  • Palyginkite savo pirštus su savo merginos pirštais. Pasimatuokite žiedą, kurį ji nešioja ant bevardžio piršto ir atsiminkite, ant kurio piršto jums žiedas užsimauna arba iki kurios piršto dalies.

Atminkite, jog žiedo dydį dažniausiai galima koreguoti laikui bėgant. Galbūt nepataikėte su dydžiu arba pakito piršto apimtis. Klasikiniai vestuviniai ar sužadėtuvių žiedai didinami ar mažinami labai nesudėtingai. Tačiau, jei perkate žiedą, margintą įvairiais raštais, įmantriais dizainais ar inkrustuotais akmenimis per visą žiedo diametrą- tokia dydžio korekcija gali būti sudėtinga ir kainuoti žymiai brangiau. Jei įsigydami žiedą žinote, kad jūsų pirštai linkę keisti dydį pagal sezoniškumą (pavyzdžiui, esant šaltam laikotarpiui stipriai suplonėja, o esant karštam orui- išplatėja, patinsta) ar dėl kitų priežasčių- būtinai užsiminkite apie tai juvelyrui. Padėsime parinkti komfortiškiausią variantą, taip pat apsvarstysime galimybes ateityje koreguoti dydį į didesnę ar mažesnę pusę.

Kviečiame profesionaliai konsultacijai su RG Juvelyrika, suteiksime jums visą informaciją apie sužadėtuvių ir vestuvių žiedus. Padėsime nustatyti jūsų žiedo dydį, supažindinsime su šiuo metu vyraujančiomis tendencijomis. Jei turite ypatingų norų, kviečiame atsiųsti mums savo dizaino idėjas elektroniniu paštu arba susitarti dėl susitikimo gyvai. Mus rasti galite adresu Šeškinės g. 32, Vilniuje arba susisiekti el. paštu info@rgjuvelyrika.lt bei telefonu +37064705546 skiltyje Kontaktai.